Lene Beier og manden har lige haft 19-års bryllupsdag: Blev 'fejret' på uventet måde

Nyheder
Foto: Bax Lindhardt/Ritzau Scanpix
Foto: Bax Lindhardt/Ritzau Scanpix
Stort tillykke til Beier-parret.

Lige nu læser andre også

Det er ikke gået nogens næse forbi, at Lene Beier og familien er rykket til de østrigske alper for at drive hotel.

Forleden havde den evigt populære tv-vært og hendes mand, Anders, 19-års bryllupsdag - og den blev fejret en smule atypisk.

Dagen startede nemlig med en fælles køkkenvagt, hvor parret stod skulder ved skulder for at tilberede oksesteg, sprøde pomfritter og frisk salat til hotellets gæster.

Det skriver BILLED-BLADET.

Efter den travle dag var der dog planlagt en lidt mere romantisk afslutning.

Da tallerkenerne var vasket op, kunne ægteparret nemlig nyde et glas vin på terrassen med udsigt til bjergene - og det er svært at overgå.

Derudover fortalte Lene Beier i sin Instagram-story, at hun også glædede sig til at se første afsnit af den nye 'Landmand søger kærlighed'-sæson.

Programmet, som hun selv har været vært for i en årrække, er nu overtaget af Sofie Martinusen, som er kendt fra Bachelorette.

Beier-parrets bryllupsdag var altså en anelse uortodoks i år, men den stod alligevel i kærlighedens tegn.

Lene og Anders Beier har snart delt alt fra hverdag til eventyr i to årtier, og med det nye kapitel ser det ikke ud til, at de stopper lige foreløbig.

Mest læste

Derfor gik grevinde Alexandra fra prins Joachim Grevinde Alexandra har ikke før sat ord på, hvad der medførte, at hun og prins Joachim blev skilt i 2005. I en kinesisk tv-dokumentar, der handler om grevinde Alexandra, har hun for første gang løftet sløret for, hvorfor kærligheden ikke holdt.
Lurpak taber i test: Denne billige smør bør du købe fremover Overraskende nok vandt Lurpak ikke blindsmagningen.

Anbefalet til dig