Sussi Nielsen og kæresten har truffet stor beslutning

Nyheder
Foto: Emil Agerskov/Ritzau Scanpix
Foto: Emil Agerskov/Ritzau Scanpix
Det har tidligere været på tale, men nu har parret besluttet sig for at gøre det.

Lige nu læser andre også

Sidste år måtte hele Danmark tage afsked med Leo, som sammen med Sussi havde optrådt et utal af steder i det danske land.

Sammen havde parret spillet op til dans i næsten mere end fem årtier. Leos død har dog ikke været enden for Sussis karriere, og hun er fortsat at finde på scenen.

Derudover er hun blevet forelsket igen – det er taxachaufføren Steen, som gengælder Sussis varme følelser.

Sussi har tidligere kastet lys over, at parret godt kunne finde på at flytte sammen på et tidspunkt, og nu har de taget det store skridt.

Det afslører Sussi selv i et opslag på Instagram, hvor hun byder Steen velkommen til sit nye hjem:

Godaften søde venner. Så er min dejlige Steen Nørholm Hansen. Flyttet ud på gården til mig. Velkommen min elskede," lyder det.

I kommentarfeltet vælter det ind med lykønskninger fra Sussis mange følgere, som blandt andet skriver beskeder som følgende:

"Hvor er det dejligt for dig og jer. Ønsker jer al det bedste for fremtiden."

Ikke den første kærlighed

Steen er ikke Sussis første kæreste efter Leos død, men hun har understreget, at Steen er noget helt specielt.

“Det gik lige pludseligt stærkt, og det her er bare noget helt andet. Han har bare lyst til at være sammen med mig hele tiden og interesserer sig virkelig for mig,” har Sussi tidligere udtalt til Newsner.

Sussi har også fortalt, at Steen bestemt ikke er jaloux anlagt og ikke har nogle problemer med, at Sussi hiver op i kjolen når hun optræder med bandet ‘Sussi og drengene’.

Du kan se det omtalte opslag herunder.

Anbefalet til dig